Hostellerie La Claire Fontaine, chambres d'hôtel, cuisine raffinée, week end et séjours gastronomique
Nous parlons français à l'hôtel La Claire Fontaine We speak english Wir sprechen Deutsch in unserem Hotel Nederland


Hôtel La Claire Fontaine BELGIQUE - La Roche en Ardenne - Province du Luxembourg

  Activiteiten

:: Voor de wandelaar

Het hotel is een vertrekpunt voor verschillende wandeltochten, die leiden u tot de dorpen van Beausaint of Cielle. Deze laatste beheerst de vallei; van daar kunt u La Roche bereiken of nog de valleitjes van de zijrivieren van de Ourthe ontdekken. Naargelang uw keuze kunnen die wandelingen anderhalf uur tot meerdere uren duren. Beausaint ligt op de linkerkant van de Ourthe. Een weg bestijgt de hellingen van de hoogvlakte vanwaar men een vrij uitzicht heeft op het omringende platteland. Op het kruispunt dat de benaming « Croix de Beausaint » heeft, is één van de wijdste panorama’s van de Ardennen te bewonderen.

 

Een weg leidt u naar Cielle, op de andere helling. Als u wilt, kunt u ook, nadat u deze weg op 1 km hebt gevolgd, een pad nemen die u doorheen het bos naar het woudpark van Deister. Dit laatste is ingericht met speelplaatsen en rustplekken. Op 15 hectaren zijn dertig boomsoorten aanwezig, met nog een wildreservaat en een cafetaria. Een pad leidt u van daar naar een uitzichtterras of belvédère met een buitengewoon zicht op La Roche. Lager gelegen staat het kapelletje Heilige Margriet (Sainte-Marguerite), een oratorium gebouwd in 1600 en gedeeltelijk in rotsteen bewerkt.

Van het hotel brengt een rustige weg u langsheen de vallei (2 km) naar La Roche. Indien u de ganse dag wilt uitstappen, is een wandeling naar Maboge mogelijk, een klein dorpje gelegen op de Ourthe, hogerop La Roche.


la roche en ardenne promenade randonnée ville La Roche en Ardenne Belgique Chateau ruines randonnée marche

:: Voor de fietser
 

Kaarten met moutain bike routes en fietstochten doorheen weinig bezochte wegen zijn eveneens beschikbaar.

Als voorbeeld, volgen hierna twee voorgestelde routes:
 
De eerste leidt u naar Hives doorheen het valleitje van Hermeu. Daar kunt u de wijde horizons van de hoogvlakte van Ortho ontdekken, vooraleer naar de Ourthevallei te dalen bij de stuwdam van Nisramont. Dan rijdt u naar boven richting Filly en Nadrin, waar u de weg van La Roche kunt terugvinden. Dit circuit door de heuvels en dalen rijdt door een samenstel van kleine dorpjes met rustieke huizen, nabij oude Gallo-romeinse plekjes (Ortho en Nadrin), een Keltische oppidum (burcht), Le Cheslé in Bérismenil, Romaanse kapellen (Ollomont en Herlinval) en het duizelingwekkende voorgebergte van Hérou, vanwaar u zicht hebt op een immens panorama van beboste heuveltoppen. Daartussen kronkelt het verzilverde lint van de Ourthe ("Les Six-Ourthes") zich. Terug naar La Roche fietst u doorheen het pittoreske dorpje van Maboge.
randonnées cyclotouristes cyclotourisme vtt vélo tout terrain mountain bike la roche forêt nature

 

ballades vélo cyclotourisme randonnée découverte
Vanaf Marcourt leidt een tweede circuit u naar de rechterkant van de Ourthe, tot de streek "Famenne" genaamd. Deze streek wordt stilaan aangekondigd door het verschijnen van lichtgrijze gebouwen in kalksteen. U zult van wijde panorama's genieten op de inzinking van de Famenne en de golvingen van Condroz. U kunt de megalithische sites van Wéris, de prachtige Romaanse kerken van het XIde eeuw (Wéris, Tohogne, Waha) bezoeken. Verder ontdekt u de middeleeuwse charme van Durbuy (kleinste stad ter wereld), de prachtige stadsrenovatie van Marche, de Grotten van Hotton (onder de mooiste van België). De weg van Grimbiémont leidt u in Ardennen terug door een dicht bebladerd bos. Tenzij u liefst terugkeert langs de valleiweg om bij de molen van Bardonwez (Rendeux-Haut) een bomentuin van 62 ha te bewonderen. Dit arboretum telt niet minder dan 2.000 verschillende plantensoorten.


:: Voor de autorijder – toeristische circuits
 

Vanuit La Roche vertrekken is een onuitputtelijke bron van ontdekkingen: er zijn veel trekpleisters die gemakkelijk bereikbaar zijn, langs gezellige wegen met afwisselende landschappen. De verschillende valleien, Salm, Amblève, Aisne, Lomme en Lesse, Sûre en Wiltz, zijn nabij gelegen; zelfs de Semois en de Maas liggen op minder dan één uur rijden. Laten we onder andere, in een straal van 25 km in vogelvlucht, aanhalen:

 

Saint-Hubert, Europese hoofdstad van jacht en natuur, met haar basiliek (tussen 1526 en 1564 gebouwd), de St-Gilles-au-Pré kerk (van 1034 en het koor van 1567), het Abdijpaleis (Palais abbatial), het museum Pierre-Joseph Redouté, de Fourneau St-Michel (St-Michielsoven), museum van ijzer en oude metallurgie, het Museum van de geschiedenis van het Ardense bos en het Museum van het landelijke leven in Wallonië.
 Nassogne: de collegiale kerk St-Monon (herbouwd in 1661; Romaans koor, polychrome engels van +/- 1700 die aan Del Cour worden toegekend.
Ambly: de boerderij-brouwerij Saint-Monon, tijdens het weekend open in het seizoen.
Marche: mooi voorbeeld van valorisatie van het onroerende erfgoed; opmerkelijk zijn de kerk Saint-Remacle (eind Xvde eeuw), het Huis Jadot (XVIIde eeuw) en het aanpalende Famennemuseum, de Karmelietenwijk (Quartier des Carmes), het kantmuseum en de Romaanse kerk Saint-Etienne (1050) te Waha.
Rochefort en de wereldberoemde grotten van Han; de “Jardin des Plumes” is ook een bezoek waard.
Durbuy, oud stadje, Tohogne (Romaanse kerk) en Wéris (met de kerk van 1050, de dolmens alsook het museum van Megalieten, ontdek de voorgeschiedenis).
Houffalize: kerk Sainte-Catherine, het museum Verheggen en Ségnia (afdeling Ardense fauna en flora, afdeling archeologische opgravingen, Houtopia ; op enkele km ver ligt de Romaanse kerk van Cherain (begin XIde eeuw).
Bastogne: beroemde stad door het heldhaftige verzet van de geallieerden die tijdens de Von Rundstedt aanval (1944-45) werden omsingeld. Deze slag wordt herdacht met het stervormige monument van Mardasson ; andere bezienswaardigheden zijn de Sint-Pieterskerk (église St-Pierre – eind XVde eeuw), de slottoren (donjon) van de XIIde eeuw en het opmerkelijke polychrome gewelf . Daarnaast is er ook het Museum voor geschiedenis en archeologie en het Museum voor religieuze kunst en Ardense tradities, genaamd "Musée en Piconrue”.
 

In slechts één uur rijden, bereikt u de meeste toeristische gebieden van Wallonië:

De Semois vallei met Bouillon, Frahan en het Graf van de Reus (Tombeau du Géant).
De Maasvallei (bewonderenswaardig tussen Hastière en Dinant) met de kastelen van Freyr, Vêves, Annevoie en Lavaux-Ste-Anne.
Namen, Huy, Luik en hun belangrijke artistieke erfgoed.
Verviers, Spa, Francorchamps, de Hoge Venen, de Amblève en de waterval van Coo.
De pittoreske valleien van het groothertogdom Luxemburg (Sûre, Wiltz, Our).
Aarlen, hoofdstad van de provincie Luxemburg en het Gallo-romeinse museum.


Hostellerie La Roche en Ardenne Belgique - Réserver votre chambre d'hôtel en ligne Retour Hostellerie La Claire Fontaine / Haut de page